По сайту :Чи небезпечні НЛО для літаків, або чи Їдять дерева кішок?
01 листопада 2012 року

Відомий Майкл Морелла, автор ряду гучних публікацій на тему інопланетян, почав новий похід, опублікувавши статтю про те, що тисячі НЛО, що реєструються щороку різними спостерігачами, можуть, відволікаючи пілота, піддати літак і його пасажирів серйозній небезпеці. Але чи так страшні зелені чоловічки, як їх малює цей пан?

Ми точно знаємо, коли люди почали помічати НЛО. Це 1942–1944 роки, і викликано це було, видно, тривалістю перебування представників виду Homo sapiens, що збільшилася, в повітрі. Спочатку англійські, а потім і німецькі, японські і американські льотчики — особливо нічники — стали масово бачити вогненні кулі, сфери і інші об'єкти, які на європейському театрі військових дій ганялися за ними, утримуючись на завжди невеликій відстані, а на тихоокеанському ТВД і над Індійським океаном, навпаки, залишалися на місці.

На жаль, літаючі тарілки часто служать способом пояснити людські, дуже людські помилки і недоробки.

 за ілюстрацію Associated Press, NASA.

Незалежно від того, що ви думаєте з природу НЛО, слід визнати: не можна запідозрити, що вся справа в нервозності льотчиків. Так, їм властиво помилятися, так, радянські, скажімо, ВВС, як і німецькі, роками повідомляли про те, що зустрічали в повітрі такі літаки супротивника, яких ніколи не було на фронті, і так далі. Так, ніде так не брешуть, як на війні і на полюванні. І проте сумнівно, що японці, англійці і німці раптово змовилися з американськими пілотами і стали розповідати про одне і те ж вигадане явище. Кількість же таких повідомлень в ті роки, як і в перші післявоєнні, величезна. Частина з них згадувала про загрозу, яку вогненні кулі створювали льотчикам. Але, всупереч пану Морелле, жодного випадку нападу або негативного впливу НЛО на польоти зареєстровано не було.

Так було до 7 січня 1948 року, до подій в Кентуккі. Коли чотири винищувачі «Мустанг» P-51D 165-й ескадрильї, відреагувавши на сигнал, одержаний від пильного населення, яке злякалося великого предмету, що відблискував металом і висів в повітрі, почали переслідувати об'єкт. Двоє (у третього було мало пального) на висоті в 6 км наблизилися до нього і змогли розглянути; четвертий, Томас Ф. Мантелл, командир ланки, вирішив, що йому треба більше за всіх...

Перш ніж в 15:15 (за місцевим часом) зв'язок з ним обірвалася, він повідомив: «Іду на зближення, щоб краще на нього поглянути. Він прямо переді мною і летить як і раніше удвічі повільніше, ніж я... Ця штука по вигляду металева і величезних розмірів. Тепер вона набирає висоту і йде з такою ж швидкістю, як і я... Тобто 360 миль в годину. Піднімуся до 20 000 футів і, якщо не зможу зближуватися, припиню переслідування».

Уламки літака і тіло пілота були знайдені через декілька годин.

Офіційне пояснення того, що трапилося — неоголошений запуск експериментального аеростата Skyhook, зроблений ВМС США — задовольнило б всіх, якби не ось ці самі слова про швидкість польоту з набором висоти, рівній 360 милям в годину (576 км/год, 160 м/с). Аеростатів, що піднімаються в небо із швидкістю винищувача, не так вже багато. Теоретично пілот «Мустанга», навпаки, повинен був з легкістю нарізувати круги навколо об'єкту, що не має власного мотора. Ті, що спостерігали схожий (імовірно, той же) об'єкт в Огайо в ті ж дні і зовсім відзначили, що той міг різко знижуватися майже до землі, а потім знову різко набирати висоту. Продемонстрована в Огайо швидкість горизонтального польоту, що досягала 800 км/год, виглядає дуже вже видатним досягненням для повітряної кулі.

Але чи винен НЛО в події — велике питання. Пілоти «Мустангів» несли службу «по нормах мирного часу», тому киснева маска була лише у одного з чотирьох, та і від нєї було мало толку, оскільки кисню в балоні майже не було. Піднявшись приблизно до 7,6 км, Мантелл знепритомнів і впав — принаймні так на його місці поступив би будь-який без кисневого балона.

Саме ця історія і заклала фундамент під нескінченні розмови обивателів про блюдця, що літають, і тарілки, що не замовкають дотепер. Внутрішня страшилка воюючих пілотів стала предметом суспільної заклопотаності: НЛО збивають літаки! Тут же почали з'являтися гомеричні подробиці про те, що годинник пілота зупинився в 15:10 (на ділі — в 15:18), а літак нібито впав в 15:45 (точний час його падіння невідомо), та ще і свідки знайшлися, що бачили, як він вибухнув в повітрі. Ясно, що тут провина «інопланетянина» була «доведена» в найкоротші терміни. Не списувати ж все на необережність льотчика...

З тих пір було багато історій, але ми зупинимося лише на двох. Відмітимо, що у всій решті випадків жодного разу ні перед однією аварією не реєструвалися переговори пілота із землею (або між льотчиками), в яких згадувалися б НЛО. Проте ентузіасти часто схильні до безневинних жартиків, типу ось цього, на який чогось посилається пан Морелла, наполягаючи на існуванні небезпечних «тарілок»:

На жаль і ах: у справі про «вогні Фінікса» йдеться про витівку жартівників, що прив'язали фальшфайери до гелієвих кульок. А що ви хочете, епоха постмодерна...

Але були випадки і серйозніше. Причому такі, які раз і назавжди здатні покласти край дискусії про те, чи можуть НЛО викрасти льотчиків. Мова про інцидент з рейсом Japan Airlines, відомим як JAL 1628. У той раз «Боїнг-747», який, на щастя, був вантажним, зіткнувся з трьома (!) НЛО. На початку, в 18:15 по аляскінському часу, екіпаж засік їх на радарі. Потім запитав наземні служби, проте ті заявили, що ніяких літаків в цьому районі не повинно бути. Незабаром екіпаж у повному складі побачив два НЛО, приблизно в 1,5 км. На відміну від більшості попередніх випадків, спостереження були довгими.

Наступного дня всі газети поспішили пояснити подію повітряними кулями. Із звіту військовослужбовця: «Швидкість горизонтального польоту об'єкту була вища 800 км/год».

Аеронавігаційні вогні об'єктів, включаючи миготливі (або що там побачив екіпаж під командуванням Кенджу Терагучі), виглядали білими і жовтими. Об'єкти здавалися дуже великими для літака, за розмірами щось подібне до авіаносця. Наземні служби порадили зробити повний круг, льотчики підкорялися. При цьому НЛО, на думку екіпажа, зникли. На ділі, проте, радар найближчої військової бази зафіксував їх позаду літака. Іншими словами, під час його маневру НЛО змінили місцеположення, влаштувавшись в хвіст машині. До моменту, коли наземникам вдалося направити в цей район інший літак, об'єкти зникли.

Що було далі, кожен легко здогадається сам. Історію оголосили вигадкою або галюцінацією пілотів. Так-так, всіх відразу. Після інциденту капітана, що доповів про нього і наполягав на істинності свідчень, усунули від польотів, і так далі. Ну а військовий радар нібито уловив тінь, «радіолокації самого літака», ні більше ні менше. Про свідчення бортового радара вантажного літака, що реєстрував об'єкти перед ним мало не годину, вважали за краще забути:

Які висновки? Ці два випадки — найбільш реальні (із задокументованих) взаємодії людських ЛА з НЛО. Перший скінчився погано, другий — добре, і це, схоже, мало пов'язано з самими НЛО: витримка командира другого літака допомогла йому маневрувати поблизу об'єктів без яких-небудь проблем, хоча їх «надзвичайно яскраве світло і сліпило очі». А льотчик-винищувач загинув через власну необережність. Схоже, якщо НЛО і можуть убитити пілота, то списати на них ще і створення аварійної ситуації не вийде. Ні, навіть так: льотні події як основна причина завжди мали і матимуть людський чинник, неважливо, чи йде мова про пілотів, помилки диспетчерських служб або промахи наземної підготовки ЛА. Немає чого нарікати на нібито інопланетне дзеркало; зі всіма своїми аваріями людина успішно справляється сама, щоб там не писали автори на зразок Майкла Морелли!

На головну


Читайте також

» Зірки навколо чорної дірки і зірки, що викидаються з нашої Галактики, мають одне походження
» Венера і Юпітер зустрінуться на небі на цьому тижні
» У Чумацькому Шляху знайдені космічні міхурі
» Сонце обіцяє ще більше спалахів
» Буря на Сонці посилилася
» Ніякого фатального зіткнення астероїда із Землею наступного року не буде
» Російські космонавти змогли проголосувати на орбіті
» Ще одна сильна буря вибухнула на Сонці
» Пролітаючи крізь північне сяйво: враження астронавтів
» Вогненна куля перекреслила небо над Британією
» Темна матерія піднесла нову таємницю
» Крижаний супутник Сатурну має кисневу атмосферу
» Сліпучий Марс і його крихітні місяці підійдуть дуже близько
» Японський зонд відправиться за зразками на астероїд
» Чи впаде астероїд 2011 Ng5 на Землю у 2040 році
» Висунута нова теорія походження Землі
» Місяць може допомогти знайти життя на інших планетах
» Найнадійніший спосіб передачі інформації скоро буде і в космосі
» Незвичайна чорна діра може допомогти розкрити велику таємницю галактики
» Місячний катаклізм важко відобразився на супутнику
» Учений виграв політ в космос
» За одну добу на Сонці відбулося п'ять бур
» Пульсари, що зупинилися, можуть багато що розповісти
» Планета Нептун
» Чому ми не полетіли на Місяць?
» Як і чому відбувається сонячне затемнення?
» Чи був початок у Всесвіту?
» Що трапиться, якщо в океан впаде метеорит?
» Таємниця північного сяйва може бути вже розгадана
» Розкішне небесне шоу чотирьох планет і Місяця
» У галактиці Андромеда знайдена унікальна чорна дірка
» Відкриті неймовірні бродячі планети
» Небо стає нижчим
» Нейтрино не змогли подолати швидкість світла
» У космосі знайдена важлива для життя форма вуглецю
» НАСА запускає гру Angry Birds в космос
» Можливо що на Марсі відбуваються землетруси
» Відкрито планету що складається з води
» Грабени - молоде і таємниче явище на Місяці
» Небезпечний політ Джона Гленна
» Приголомшливі 3-D карти місяця від астронома-ентузіаста
» Дослідження найяскравішого явища у Всесвіті
» НАСА збирається відшукати на Марсі втрачений радянський марсоход
» НАСА передчуває кризу своїх космічних програм
» Рідкісний шанс побачити Меркурій випаде наступного тижня
» У життя на Марсі є вагомі шанси
» Яскраво-червона туманність Північна Америка сяє на новому знімку
» Дует двох місяців Сатурну на новому фото

Цікаве

» Корея збирається запустити супутник, про який майже нічого не відомо
» Відкладений запуск космічного мисливця за чорними дірками
» Вражаюче скупчення Messier 9
» Учені б'ються над загадкою двобарвного супутника Сатурну
» Відома дата запуску першого комерційного космічного корабля
» Захоплююче фото унікальної хмари над Гренландією
» Екстремал благополучно здійснив стрибок із стратосфери з парашутом
» Астрономи виявили екзопланету, на якій йде силікатний сніг
» Пошук небезпечних астероїдів примусив НАСА розщедритися
» Найдокладніша фотографія покинутого на Місяці Місяцеходу-1
» Норвезькою сім'єю знайдений рідкісний метеорит
» Рукостискання космічного робота і людини на МКС
» У нашій галактиці помічено дивний мікрохвильовий туман
» Астроном признався в коханні до нашої галактики
» Антарктичне озеро Схід допоможе досліджувати Європу
» Білий дім пропонує урізувати бюджет НАСА
» Буде запущена ракета-носій екстра-малого класу
» Пляма на Сонці стала більша в два рази
» Дивовижна модель магнітосфери Землі
» Новий знімок величної туманності Кіля
» Не пропустіть лютневий повний місяць!
» Завдяки спотворенню в космосі відкрита яскрава галактика
» Готується рекордний стрибок людини з краю космосу
» Життя на поверхні Марса немає
» Virgin Galactic: квитки в космос йдуть нарозхват
» Чи зможемо ми приземлитися на комету?
» Зонд, що йде до Юпітера, виконав перше коректування курсу
» Нові випробування безпеки комерційного таксі SpaceX
» Знайдений найкращий кандидат в жилі планети
» Хімія допоможе шукати життя на інших планетах
» У космосі знайшли туманність-обличчя
» Вчені розгадують таємницю темних плям на Сонці
» Учені розкрили піскоструминну переробку астероїдів
» Астрономи відкрили парову атмосферу на водяній надземлі
» Створена система розширеної реальності для лікування астронавтів
» Астрономи розповіли про близьку придатну для життя планету
» Європейці просвітили донні відкладення марсіанського океану
» NASA показало перше відео місії GRAIL із зворотної сторони Місяця
» Астрофізики зловили важкі елементи з міжзоряного вітру
» Астрономи вивчили дволикі дюни Титану
» Астрономи знайшли найлегші екзопланети
» Придуманий безконтактний спосіб зважування людей в невагомості
» Анонсована найбільша система повітряного старту в космос
» Зонд Dawn наблизився до Вести на мінімальну відстань
» Марсохід знайшов чисту гіпсову жилу
» «Вояджери» вперше кинули погляд ззовні на Чумацький Шлях
» Складена найповніша карта Місяця в 3D
» Астрономи побачили повторну переробку галактичної речовини
» Планетологи знайшли сліди підлідних озер Європи
» Китай вперше запустив корабель до орбітальної станції
» Астероїд Лютеція
» NASA замовило вченим промінь, що притягує.
» Знайдена перша зірка із спіральними рукавами
» Астрономи детально розгледіли диск квазара
» Роскосмос дав надію на порятунок місії до Фобоса
» Російський апарат відправився за грунтом Фобоса
» Вчені розфарбували один з найбільших вулканів Марса
» Астрономи відкрили дивовижну білизну Еріди
» Астробіологи розширили жилу зону червоних карликів
» Чужі сонячні системи порадували вчених кометами
» Американці вирішили розрізати супутники в космосі
copyright 2012