Що трапиться, якщо в океан впаде метеорит?

Що трапиться, якщо в океан впаде метеорит?
До сьогоднішнього дня ученими виявлено більше 800 астероїдів великого діаметру, чиї орбіти можуть перетнутися із Землею. Можна сказати, що ці 800 астероїдів нам загрожують і є цілком великий шанс, що одна з таких глиб може зіткнутися з нашою планетою. І з кожним роком відбуваються дуже невтішні зміни, адже число небезпечних для нас космічних тіл збільшується. До речі, справа не в тому, що число метеоритів в космосі росте, просто нові технології виявляють раніше не помічені об'єкти. На жаль сучасна наука не дозволяє усунути метеорит, який може безпосередньо врізатися в Землю. Проте моделювання ситуації, яка відбудеться при зіткненні кілометрового метеорита з поверхнею океану, зробити вдалося. Це зробили учені з Арізони, які займаються своїми дослідженнями в інституті планетарних наук.

Вони уявили, що до атмосфери планети увійшов астероїд діаметром 1 км із швидкістю 20 кілометрів на годину. Моделювання такої ситуації показало: після зіткнення такого астероїда з океаном, підніметься жахливий фонтан діаметром в тисячу кілометрів, бризки фонтану понесуть в атмосферу і навколоземний космічний простір близько 20 мільярдів тон води. Природно, з'являться гігантські цунамі, які за заявою дослідників не завдадуть великої шкоди. Хлор і бром, які у великих кількостях знаходяться в морській воді, зруйнують озоновий шар Землі. І хоча "озонова дірка" над місцем падіння буде невелика, поступово вона збільшиться і таким чином зникне близько 80% всього озонового шару. Після цього всі живі організми піддадуться жорсткому сонячному випромінюванню, адже озонового шару - головного захисника - більше не буде.

Зрозуміло, люди зможуть знайти які-небудь способи захисту, але рослини, тварини і морський фітопланктон будуть на межі вимирання. Швидше за все подібна катастрофа і знищила динозаврів мільярди років тому, коли подібний астероїд зіткнувся із Землею.

Що буде, якщо в планету вріжеться астероїд діаметром не 1, а 10 кілометрів, учені представляти не стали, достатньо в думках помножити всі вищеперелічені наслідки в 10 разів. Хоча в принципі, тут і без моделювання все ясно - мало хто зможе вижити. Та і сама старенька Земля зміниться до невпізнання. До нашого щастя такі катастрофи трапляються дуже і дуже рідко. Але астероїди діаметром до 200 метрів можуть падати часто. Цим якраз і зайнялися норвезькі учені : які наслідки можуть нанести цунамі, утворені після зіткнення астероїда і Землі?

Учені підтвердили, що сила такого цунамі буде в 200-300 разів більша, ніж азіатське цунамі 2004 року. Але тут же заспокоїли : цунамі від землетрусів набагато довше, а значить наше гігантське цунамі може розпастися ще до того, як дістанеться до материків.

Набагато небезпечніше будуть ураганні вітри і бризки, які з'являться після зіткнення. Знову ж таки моделювання показало, що водні маси не тільки піднімуться увись, але і понесуться в поперечному напрямі із страхітливою швидкість, змітаючи все на своєму шляху. Є і таке припущення, що та вода, яка потрапить в атмосферу, повертатиметься у вигляді проливного дощу, але вчені не загострюють на цьому факті великої уваги. Але чому? Раптом вода литиме і литиме? Чи не доведеться людству рятуватися, як Ною, в ковчезі?

На головну


Цікаве

» Астрофізики зловили важкі елементи з міжзоряного вітру
» Астрономи вивчили дволикі дюни Титану
» Астрономи знайшли найлегші екзопланети
» Придуманий безконтактний спосіб зважування людей в невагомості
» Анонсована найбільша система повітряного старту в космос
» Зонд Dawn наблизився до Вести на мінімальну відстань
» Марсохід знайшов чисту гіпсову жилу
» «Вояджери» вперше кинули погляд ззовні на Чумацький Шлях
» Складена найповніша карта Місяця в 3D
» Астрономи побачили повторну переробку галактичної речовини
» Планетологи знайшли сліди підлідних озер Європи
» Китай вперше запустив корабель до орбітальної станції
» Астероїд Лютеція
» NASA замовило вченим промінь, що притягує.
» Знайдена перша зірка із спіральними рукавами
» Астрономи детально розгледіли диск квазара
» Роскосмос дав надію на порятунок місії до Фобоса
» Російський апарат відправився за грунтом Фобоса
» Вчені розфарбували один з найбільших вулканів Марса
» Астрономи відкрили дивовижну білизну Еріди
» Астробіологи розширили жилу зону червоних карликів
» Чужі сонячні системи порадували вчених кометами
» Американці вирішили розрізати супутники в космосі
copyright 2012