Астрономи знайшли найлегші екзопланети
12 січня 2012

Астрономи знайшли найлегші екзопланети KOI-961 і її планети. Періоди їх обертання навколо зірки не перевищують пари днів, так що температури на цих планетах складають від 176 до 447 градусів Цельсія.

Встановлений новий рекорд за мінімальним розміром планети, виявленої поза Сонячною системою. Відкриття також говорить про куди більшу поширеність планетних систем, ніж вважалося дотепер.

Конференція Американського астрономічного товариства (219th AAS Meeting), що завершується сьогодні, 12 січня, була багата на сенсаційні повідомлення. Одне з найцікавіших приніс космічний телескоп Kepler, знахідку якого пізніше підтвердили наземні телескопи.

Тільки недавно «Кеплер» порадував нас першими екзопланетами розміром із Землю і Венеру, а вслід ще однією рекордною парою поперечником в 0,76 і 0,87 Земель. І ось тепер оголошено про відкриття трійці планет в системі KOI-961.

Їх розмір складає 0,73, 0,78, і 0,57 Землі (перераховані по порядку віддалення від батьківської зірки). Остання планета по діаметру співставна з Марсом.

Всі три нові планети імовірно скелясті. Але вони знаходяться дуже близько до своєї зірки, так що, на жаль, на їх поверхні дуже жарко, щоб дані світила могли потрапити в жилу зону.

Знахідка принесла вченим оптимістичне послання. Адже зірка KOI-961 — червоний карлик в шість разів менше за наше Сонце (тобто вона всього лише на 70% крупніше за Юпітер).

Ну а оскільки червоні карлики – найбільш поширений тип зірок в Чумацькому Шляху, виходить, що скелясті світи – звичайна справа. Планет, схожих на Землю, в Галактиці може бути 10 мільярдів, вважають дослідники.

До речі, судячи з останніх відкриттів, у Всесвіті в цілому червоні карлики теж є переважаючим зоряним населенням. Відповідно, і планет у них повинно бути немало.

На головну


Цікаве

» Китай вперше запустив корабель до орбітальної станції
» Астероїд Лютеція
» NASA замовило вченим промінь, що притягує.
» Знайдена перша зірка із спіральними рукавами
» Астрономи детально розгледіли диск квазара
» Роскосмос дав надію на порятунок місії до Фобоса
» Російський апарат відправився за грунтом Фобоса
» Вчені розфарбували один з найбільших вулканів Марса
» Астрономи відкрили дивовижну білизну Еріди
» Астробіологи розширили жилу зону червоних карликів
» Чужі сонячні системи порадували вчених кометами
» Американці вирішили розрізати супутники в космосі
copyright 2012