Придуманий безконтактний спосіб зважування людей в невагомості
26 грудня 2011 р.

Придуманий безконтактний спосіб зважування людей в невагомості Сучасні технології дозволяють майже буквально грати перед екраном у футбол або боулінг – електроніка здатна передати всі рухи людини віртуальному персонажу. Тепер цей принцип зйомки може стати в нагоді в зовсім несподіваній сфері.

На відміну від існуючої технології визначення маси тіла космонавтів новий метод не тільки працює швидше, але ще і не вимагає відвернення уваги людини.

Кармело Велардо (Carmelo Velardo) з інституту Eurecom розробив незвичайну систему зважування астронавтів і космонавтів там, де власне ваги-то і немає і звичайні ваги працювати не можуть.

Вчений вирішив задіювати можливості камери Kinect, передає New Scientist. Цей прилад відчуває глибину об'єктів, сцени і використовується як ігровий контроллер (ради чого свого часу і затіювався Project Natal).

Проте вчені не вперше пристосовують цей прилад для незвичайних установок (можна пригадати голографічне ТБ, невидимий телефон і дисплей збагаченої реальності).

У системі Велардо така камера допомагає будувати тривимірну цифрову модель тіла людини, що потрапила у поле зору об'єктиву. Придуманий винахідником і його соратниками софтвер аналізує форму і розміри людини, а також його руху.

Далі всі ці параметри перераховуються в масу з використанням статистичної моделі, побудованої на основі аналізу антропометричних даних 28 тисяч чоловік.

Новатор стверджує, що точність визначення ваги новим методом складає 97%, що відповідає помилці в 2,5-3 кілограми. Це не так вже і погано, оскільки в ході космічного польоту члени екіпажа станції можуть втрачати до 15% маси тіла. Правда, нинішній спосіб її вимірювання дає погрішність в 0,5%.

Для процедури зважування на борту МКС є щось на зразок стільця на пружинах, який моторчики розгойдують з вивіреним зусиллям. Частота коливань стільця залежить від маси вантажу, так що астронавту достатньо небагато покачатися в таких качелях, щоб через деякий час електроніка порахувала і видала шуканий результат.

Новий варіант якщо не замінить «стрибаючий стілець», то зможе доповнити його. Річ не лише в тому, що для зважування людині досить буде просто проплисти перед об'єктивом. Камера не займе багато місця на станції і не зажадає багато енергії для роботи. Отже їй можна довірити безперервний контроль за вагою екіпажу.

Фахівці, проте, вказують, що мікрогравітація приводить до деякого перерозподілу води в тілах астронавтів. Отже для визначення їх маси необхідно враховувати цей ефект. Велардо, втім, зможе підкоригувати свій алгоритм. Дослідник збирається випробувати технологію в невагомості – на борту літака, що летить по параболі.

Свій винахід Кармело представить на першій міжнародній конференції з нових додатків обробки сигналів (ESPA), яка відкриється в Лас-Вегасі 12 січня 2012 року.

На головну


Цікаве

» Китай вперше запустив корабель до орбітальної станції
» Астероїд Лютеція
» NASA замовило вченим промінь, що притягує.
» Знайдена перша зірка із спіральними рукавами
» Астрономи детально розгледіли диск квазара
» Роскосмос дав надію на порятунок місії до Фобоса
» Російський апарат відправився за грунтом Фобоса
» Вчені розфарбували один з найбільших вулканів Марса
» Астрономи відкрили дивовижну білизну Еріди
» Астробіологи розширили жилу зону червоних карликів
» Чужі сонячні системи порадували вчених кометами
» Американці вирішили розрізати супутники в космосі
copyright 2012