Зонд Dawn наблизився до Вести на мінімальну відстань
13 грудня 2011 р.

Зонд Dawn наблизився до Вести на мінімальну відстань Веста — найбільший астероїд з тих, що відвідували земні апарати, і другий за величиною в головному поясі астероїдів, найбільший розмір – майже 580 км.

Космічний посланник понизив свою орбіту до висоти всього в 210 кілометрів. З цієї позиції зонд вивчатиме небесне тіло протягом наступних десяти тижнів.

Апарат Dawn успішно виконав серію маневрів, які вчені охрестили «красивою хореографією». Тепер машина знаходиться в найвигіднішому положенні для ретельного дослідження поверхні Вести і її інтер'єру.

Максимальне зближення дозволить не тільки одержати знімки з недоступним раніше дозволом. Вчені дуже розраховують на гамма- і нейтронний детектор GRaND, який по реакції матеріалу астероїда на космічні промені здатний визначати атомарний склад порід. GRaND ефективний саме на малій відстані.

Ще така низька орбіта дозволить провести точні вимірювання гравітаційного поля Вести. Це допоможе вченим з'ясувати, як розподілена маса Всередині важкого об'єкту.

Знімок Вести, зроблений зондом 27 листопада 2011 року в процесі зниження орбіти. Він показує середні широти північної півкулі астероїда з висоти 230 км .

Нагадаємо, Dawn прибув до Вести в минулому липні. Покинути її зонд повинен лише в липні 2012-го, а в лютому 2015 року апарат відвідає карликову планету Церера.

На головну


Цікаве

» Китай вперше запустив корабель до орбітальної станції
» Астероїд Лютеція
» NASA замовило вченим промінь, що притягує.
» Знайдена перша зірка із спіральними рукавами
» Астрономи детально розгледіли диск квазара
» Роскосмос дав надію на порятунок місії до Фобоса
» Російський апарат відправився за грунтом Фобоса
» Вчені розфарбували один з найбільших вулканів Марса
» Астрономи відкрили дивовижну білизну Еріди
» Астробіологи розширили жилу зону червоних карликів
» Чужі сонячні системи порадували вчених кометами
» Американці вирішили розрізати супутники в космосі
copyright 2012