Складена найповніша карта Місяця в 3D
23 листопада 2011

Складена найповніша карта Місяця в 3D Фахівці німецького аерокосмічного центру створили детальну тривимірну модель природного супутника Землі, що охоплює більше 98% місячної поверхні.

Для генерації об'ємної моделі, що відображає безліч деталей рельєфу, вчені обробили 70 тисяч стереокадрів Селени, знятих американським супутником LRO з висоти 50 кілометрів.

Безліч сусідніх знімків було зіставлено піксель за пікселем з урахуванням позиції апарату у момент зйомки і напряму променя зору. В результаті 40 комп'ютерів за два тижні машинного часу склали цифрову модель місячного рельєфу з 100 мільярдів крапок.

Карта GLD 100 (Global Lunar Digital Terrain Model) показує висоти Місяця з кроком 100 метрів. Її додатково перевірили за свідченнями лазерного висотометра на борту все того ж LRO. Але хоча останній дає дуже точні значення висот, він охоплює далеко не всю поверхню супутника, а ось фотографування – практично всю.

Вчені ще уточнюватимуть GLD 100, оскільки LRO продовжує передавати нові кадри Місяці і дані зі своїх приладів. А поки, використовуючи нову модель, дослідники створили відеоролик «польотів» над місячною поверхнею. У числі іншого в ньому показані деякі місця посадок «Аполлонів».

Але не вони, звичайно, є метою проекту. Докладна тривимірна карта Місяця повинна допомогти фахівцям у виборі місць для візитів майбутніх безпілотних і пілотованих місій.

На головну


Цікаве

» Китай вперше запустив корабель до орбітальної станції
» Астероїд Лютеція
» NASA замовило вченим промінь, що притягує.
» Знайдена перша зірка із спіральними рукавами
» Астрономи детально розгледіли диск квазара
» Роскосмос дав надію на порятунок місії до Фобоса
» Російський апарат відправився за грунтом Фобоса
» Вчені розфарбували один з найбільших вулканів Марса
» Астрономи відкрили дивовижну білизну Еріди
» Астробіологи розширили жилу зону червоних карликів
» Чужі сонячні системи порадували вчених кометами
» Американці вирішили розрізати супутники в космосі
copyright 2012