Роскосмос дав надію на порятунок місії до Фобоса
9 листопада 2011

Роскосмос дав надію на порятунок місії до Фобоса Проект "Фобос-грунт" повинен був після багаторічної перерви повернути Росію до досліджень планет автоматичними станціями.

Благополучне продовження польоту довгожданої російської міжпланетної станції «Фобос-грунт» залежить від того, чи вдасться переправити на її борт нову програму управління. Є надія, що якої-небудь фізичної поломки в апаратурі не відбулося.

Нагадаємо, рано вранці 9 листопада 2011 року АМС "Фобос-грунт" стартувала з космодрому Байконур. Про саму станцію, її завдання і пристрій ми детально розповіли.

Ракета-носій відпрацювала без запинки, і АМС успішно вийшла на опорну орбіту навколо Землі з параметрами 347 х 207 кілометрів. Але власна маршова рухова установка станції не включилася. Два імпульси, які і повинні були відправити АМС в політ до Марса, – не пройшли (вони були заплановані на три і п'ять ранку за московським часом, уточнює «РІА Новини»).

Глава Роскосмоса Володимир Поповкін заявив, що ситуація хоч і позаштатна, але вона робоча, вона була передбачена при розробці проекту, і був передбачений порядок дій на цей випадок.

Найнеприємніше, якщо цей збій викликаний механічною поломкою. Проте поки фахівці підозрюють (і сподіваються), що причина – виключно в програмному забезпеченні. У такому разі місію можна врятувати: слід передати на борт нову програму і дати повторну команду на запуск двигунів.

За інформацією Роскосмоса, уточнений аналіз параметрів орбіти і запасу енергетики на борту АМС показав, що такі команди повинні бути видані протягом наступних двох тижнів.

Раніше, втім, необхідно дочекатися нової телеметрії з борту станції. Вона поступить сьогодні після 23 годин по Москві, коли апарат увійде до зони видимості російських пунктів стеження.

Додамо, фахівці з балістики вважають, що станція зможе залишатися на орбіті без загрози падіння приблизно місяць.

На головну


Цікаве

» Китай вперше запустив корабель до орбітальної станції
» Астероїд Лютеція
» NASA замовило вченим промінь, що притягує.
» Знайдена перша зірка із спіральними рукавами
» Астрономи детально розгледіли диск квазара
» Російський апарат відправився за грунтом Фобоса
» Вчені розфарбували один з найбільших вулканів Марса
» Астрономи відкрили дивовижну білизну Еріди
» Астробіологи розширили жилу зону червоних карликів
» Чужі сонячні системи порадували вчених кометами
» Американці вирішили розрізати супутники в космосі
copyright 2012