Китай вперше запустив корабель до орбітальної станції
1 листопада 2011

Китай вперше запустив корабель до орбітальної станції 1 листопада в дві години ранку за московським часом стартував корабель «Шеньчжоу-8». Вперше в історії китайським космічним апаратам належить продемонструвати стиковку на орбіті.

За інформацією ВВС News, через дев'ять хвилин після запуску апарат Shenzhou 8 відокремився від ракети-носія і розвернув свої сонячні батареї.

Стиковка з орбітальною станцією «Тяньгун-1» (Tiangong-1, тобто «Небесний палац-1») повинна відбутися через пару днів.

Стиковка «Шеньчжоу-8» і «Тяньгуна-1» пройде на висоті приблизно 340 кілометрів. Для зближення апарати обчислюватимуть свою взаємну позицію за свідченнями радарів і оптичних сенсорів. «Небесний палац» вже понизив висоту своєї орбіти, в очікуванні корабля, і розвернувся на 180 градусів для правильного розташування стикувального вузла.

Разом два апарати повинні провести 12 діб, капсула «Шеньчжоу-8» після повернеться на Землю. Це дозволить повернути вченим для аналізу контейнер з біологічними зразками, наданий Німеччиною.

Space.com повідомляє: вперше Китай запустив іноземний експеримент на борту «Шеньчжоу». Німецькі фахівці відправили в космос риб, рослини, черв'яків, бактерії і ракові клітки людини, щоб вивчити вплив на них невагомості і космічної радіації.

Нагадаємо, станція «Тяньгун-1» стартувала 29 вересня 2011 року. Ми детально розповідали про неї і про плани по її роботі.

Всього до «Тяньгуну» повинні прилетіти три кораблі. Перший – в безпілотному режимі (це і є «Шеньчжоу-8».). А в 2012 році до станції будуть відправлені два пілотовані апарати, екіпажі яких пропрацюють на борту космічної лабораторії приблизно по два тижні. За деякими даними, в одній з цих місій в космос може відправитися перша китайська жінка-космонавт.

Успіх цих місій відкриє Піднебесній дорогу до будівництва цілої низки космічних станцій.

На головну


Цікаве

» Астероїд Лютеція
» NASA замовило вченим промінь, що притягує.
» Знайдена перша зірка із спіральними рукавами
» Астрономи детально розгледіли диск квазара
» Роскосмос дав надію на порятунок місії до Фобоса
» Російський апарат відправився за грунтом Фобоса
» Вчені розфарбували один з найбільших вулканів Марса
» Астрономи відкрили дивовижну білизну Еріди
» Астробіологи розширили жилу зону червоних карликів
» Чужі сонячні системи порадували вчених кометами
» Американці вирішили розрізати супутники в космосі
copyright 2012