Астробіологи розширили жилу зону червоних карликів
27 жовтня 2011

Астробіологи розширили жилу зону червоних карликів Невеликі розміри червоних карликів спрощують пошук екзопланет, що кружляють по орбітах навколо цих світил. Крім того, червоними карликами є 80% зірок головної послідовності.

Британський і американський учені провели розрахунки і показали, що жила зона важливого класу зірок обширніша, ніж вважалося. Це означає, що планет, потенційно придатних для життя, в космосі значно більше.

Манодж Джоши (Manoj Joshi) з Національного центру атмосферної науки і Роберт Хеберле (Robert Haberle) з дослідницького центру Еймса виявили новий чинник, який впливає на величину жилої зони поблизу червоних карликів.

Мова про простір навколо зірки, в якому умови на поверхні планет більш-менш близькі до земних. Наприклад, в Сонячній системі жила зона розташована між 0,7 і 3 астрономічними одиницями (відстань від орбіти Венери і до двох радіусів орбіти Марса).

Головними чинниками, що визначають межі жилої зони, є температура і розмір світила. Але не менш важливі умови на самій планеті, наприклад, її здатність, що відображає (альбедо).

Джоши і Хеберле у своїй статті, опублікованій на сайті препрінтов ArXiv.org, звертають увагу на той факт, що кількість світла, що відображається від сніжних і крижаних покривів планет, залежить від того, в якому діапазоні хвиль випромінює їх рідна зірка. Так, наше Сонце випускає світло в основному у видимому діапазоні, а альбедо снігу і льоду для даного спектру – 0,8 і 0,5 відповідно.

Проте більшість зірок є червоними карликами, і їх діапазон випромінювання зміщений у довгохвильову область. Як наслідок, альбедо планет у таких світил повинно бути менше, ніж в нашій системі.

Астробіологи підрахували, якими могли б бути показники здатності екзопланет, що обертаються навколо червоних карликів Gliese 436 і GJ 1214 (перша знаходиться на відстані 33, друга – 40 світлових років від Землі). Випромінювання світил таке, що альбедо снігу і льоду на поверхні цих планет було б рівним 0,4 і 0,1 відповідно.

Залежність альбедо від довжини хвилі випромінювання зірки (ілюстрація з сайту technologyreview.com).

Це, у свою чергу, означає, що екзопланети біля червоних карликів поглинають більше енергії від своїх рідних зірок і температура на їх поверхні теж вище, ніж вважалося. Отже, зовнішній край жилої зони червоних карликів розташований далі від світила — приблизно на 10-30% проти попередніх оцінок.

На головну


Цікаве

» Китай вперше запустив корабель до орбітальної станції
» Астероїд Лютеція
» NASA замовило вченим промінь, що притягує.
» Знайдена перша зірка із спіральними рукавами
» Астрономи детально розгледіли диск квазара
» Роскосмос дав надію на порятунок місії до Фобоса
» Російський апарат відправився за грунтом Фобоса
» Вчені розфарбували один з найбільших вулканів Марса
» Астрономи відкрили дивовижну білизну Еріди
» Чужі сонячні системи порадували вчених кометами
» Американці вирішили розрізати супутники в космосі
copyright 2012